Nov. 24th, 2024

don_katalan: (Default)
Я не шукаю своїх в Національній книзі пам'яті жертв Голодомору. Тому що їх немає там. Вижили всі.
Вижили всі, бо пощастило.
Але ще й тому, що дід себе заклав, але сам пройшов шлях і всих витягнув. Все село.
Це треба розуміти - витягнути своїм ризиком все село. І жоден в тому селі не помер. Пухли, ледве рухались - але вижили.
А дід сів за це. І саме за це було його заслано. Потім помилування - а потім, а ні, давай знову сідай.
А він же знав, що сяде. Був головою колгоспу, приховав частину посівних, і цим прихованим зерном розпоряджався всю зиму.
Частину видавав на столову. Спеціально відкрив таку столову, де кожен - кожен! чи то дитина непрацююча, чи старий дід - кожен мав право на миску затірки.
Затірка - це така вода, заправлена борошном, проварене те все. І миска такої приблизної їжі раз на день протягом довгої зими з листопада до квітня врятувала кожне життя в селі.
Приховалось також трішки олії, тому затірка заправлялась кількома краплями олії. Також було приховано сало, тому іноді в затірці плавало кілька шкварок. До затірки йшли маторженики - хліб, печений з висівок.
Ще дід приховав НЗ, непорушний запас - трішки зерна, яке насипав в малі мішечки і перекидував ці мішечки через паркан, коли об'їздив село на "бєдці". Жереба кобилка тягнула "бєдку", дід щодня об'їздив село, зазирав до кожної хати, взнавав ситуацію по кожній сім'ї. Потім виходив, йшов до "бедки" і в хаті, де зовсім край і смерть ось-ось - прислухались. Почують "гуп!" - біжи, повзи, човпи надвір, хапай мішечок. Не почули - що ж, не твоє сьогодні щастя, комусь десь гірше, ніж тобі.Read more... )
don_katalan: (Default)
Попередньо, без руйнувань та постраждалих, повідомляє КМВА.

Наразі у повітряному просторі України три групи БпЛА, — Повітряні Сили

🔻на Київщині курсом на північ
🔻на Полтавщині в напрямку на Дніпропетровщину
🔻на півночі Дніпропетровщини курсом на південь
don_katalan: (Default)
Якшo xтocь чoмycь впeвнeний, шo кaцaпи змiнилиcя з чaciв Гoлoдoмopy, тo ця людинa aбo cкopo пoмpe, aбo кaцaпи вбʼють вce, щo ця людинa любить. Boни тaкi caмi, як i тoдi. B ниx є чiткa мeтa, щo мaє бyти дocягнyтa бyдь-яким cпocoбoм
Пpичини нaпacти нa Укpaїнy кaцaпи зaвжди знaйдyть, бo cпoчaткy є бaжaння, a лишe пoтiм вигaдyютьcя пpичини. I тaк, їм aбcoлютнo нacpaти нa тe, шo пpo цe дyмaє нaвкoлишнiй, цивiлiзoвaний тoбтo, cвiт
Зaщiтa бaмбacи, ycчiмлєнiє yзкaгaвapяcчix - цe вce xyйня нacпpaвдi. Дeнa шocь тaм - тaкoж. B poжeвoмy cвiтi кaцaпa тepитopiя Укpaїни мaє бyти зaceлeнa нa 99% yзкiмi. Нy, a yкpaїнцям, якi ввaжaють шo з кaцaпaми мoжнa пpo шocь дoмoвитиcь, pycня мaкcимyм шo дacть - цe poль мicцeвиx пaпyaciв, щo мaють poзвaжaти «cтapшиx» «бpaтьєв».
Pociянaм пoтpiбнi xaxли, a нe yкpaїнцi. Укpaїнцiв pociяни бoятьcя i нeнaвидять, як paби вiльниx людeй, нa гeнeтичнoмy piвнi. A oт xaxли - цe нopм для pycнi. Чicтa шoб пapжaть - caмoє aнo. Xaxли, нa вiдмiнy вiд yкpaїнцiв, нe мaють нi гopдocтi, нixyя.
Caмe з xaxлaми кaцaп вiдчyвaє ceбe «вищoю icтoтoю», «cтapшим» «бpaтoм». Укpaїнцiв же кaцaп бoїтьcя нa piвнi пiдcвiдoмocтi, бo пpeкpacнo poзyмiє шo якшo євpoпeйцям чи aмepaм щe є шaнc нacpaти в гoлoви пpo зaxaдaшьнyю yзкyю дyшy, тo yкpaїнeць бaчить цю лицeмipнy xyйню нacкpiзь, бeз кaзoк пpo пшyкiнa, ляpмoнтoвa i т дRead more... )
don_katalan: (Default)
Уночі 24 листопада 2024 року (із 00.30) окупанти атакують Україну ударними БпЛА типу «Shahed» та безпілотниками невстановленого типу із Орла та Брянської обл.
Загалом виявлено та здійснено супровід 73 ворожих БпЛА.
До відбиття нападу залучаються авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Станом на 09.00 протиповітряною обороною збито 50 ворожих безпілотників у Київській, Черкаській, Кіровоградській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Житомирській областях.
19 безпілотників локаційно втрачено, імовірно через активну протидію РЕБ Сил оборони.Read more... )
don_katalan: (Default)
Aleksey Kopytko
12 год ·
С темой Голодомора 1932-33 гг. я глубоко познакомился более 20 лет назад. Кое-что даже сделал. За это время произошла эволюция взглядов и представлений о том, на чём нужно фокусироваться и для чего.
Поначалу это было о фактах, об изучении технологии геноцида и собственно обосновании того, почему Голодомор – умышленное преступление, а не стечение обстоятельств. Были живы свидетели, надо было фиксировать.
Но сейчас, через 91 год, как по мне, задача другая. Да, нужно продолжать сбор данных, исследования, просветительскую работу, добиваться оценки в мире. Обязательно нужно построить музей.
Но внутри Украины это должна быть история о другом.
В первую очередь - о возврате своих в семью, о принятии тех, кто дважды пострадал – погиб страшной смертью, а потом оказался в забвении, был отторгнут. Кого, осознанно или нет, стыдились.
Тогда будут тесные связи с настоящим и будущим, та самая неразрывная связь мёртвых, живых и нерождённых, в которой суть любой нации.
И прямые подсказки, что нужно делать.
Нужно учить детей, кто их (пра)бабушки и (пра)дедушки, как можно больше пра-. Кто их родственники. Знание своей семьи и рода должно быть нормой, а поиск информации – потребностью. Это будет правильный вывод из уроков Голодомора.
Если просто клеймить сталинский режим, стыдить бездушный запад, бо «Європа мовчала», проводить параллели с сегодняшней Россией, не укрепляя связи внутри нации – это бессмысленно.
Какие ещё выводы?Read more... )
don_katalan: (Default)
(Закарпатська академія мистецтв · Віра Федоранич)
19 листопада 2024р. виповнилося 35 років одній із пам’ятних та непересічних для Ужгорода та й Закарпаття загалом подій. Саме тому ми починаємо публікацію світлин та спогадів учасників, які повернуть нас у минуле, допоможуть згадати людей та емоції, провести паралелі у сьогоднішнє.
19.11.1989р., на честь 200-річчя з дня народження Михайла Лучкая, відбулося відкриття каплички, відновленої зусиллям викладачів, студентів, майстрів Ужгородського училища прикладного мистецтва та громадськості м.Ужгорода.
Чи не вперше за багато десятиліть голосно називали ім’я автора першої закарпатської „Граматики слов'яно-руської: або старослов'янська і теперішня, поширена у карпатських горах, малоросійська мова, що є живим її діалектом» (Буда, 1830) та написаної латиною шеститомної «Історії карпатських русинів» ( «Historia Carpato-Ruthenorum», яка за життя так і не видана. Для її написання Михайлом Лучкаєм були використані архівні матеріали Мукачівської єпархії, літописи та тогочасна і давня література. У цій праці він довів автохтонний характер руського населення Закарпаття, які заселили цей край задовго до приходу угорців. То вже потім група латиністів кафедри загального мовознавства УжДУ почне її переклад, а друкуватиме видавництво «Закарпаття»)
Ідея з’явилася восени 1988р. під впливом хвилі національного пробудження, яка линула зі Львова.
Все починалося за кілька місяців до того: 13.06.1988р. у Львові невелика група громадян (близько 20 чол.) підійшла до пам’ятника І.Франку біля Львівського університету. На першому відкритому мітингу серед активістів були Чорновіл, Калинці, Горині, Гель, Макар та інші, як згодом виявилось, у переважній більшості - дисиденти. Цій групі активістів було відмовлено провести збори у клубі будівельників по вул.Стефаника для створення Товариства ім. Т.Шевченка по захисту української мови в УРСР.
Випадковими свідками і учасниками мітингу були і я (Антонишин З.Д.) та Загайський Д. (тоді – студенти-заочники 4 курсу історичного факультету Львівського університету).Read more... )
Розчищена і відновлена капличка - місце спочинку о.Михайла Лучкая. Зараз вона знаходиться всередині новозбудованої церкви на Цегольні.

Read more... )
don_katalan: (Default)
Гра на бандурі, вишиванки, шаровари -- все це (та й багато іншого) ДОПУСКАЛОСЯ протягом 350 років задля того, щоб під дедалї пильнїшим контролем поступово "опустити" цї елементи культури до рівня посміховиська, що й було досягнуто значною мірою. "Шароварщина" зробилася культурним брендом України, була доведена до "найвищого рівня" (державні хори, ансамблї танцю й т. ін.) й залишається тим брендом і сьогоднї.
Світ (якби ж тільки світ, а то й величезний контингент рідного населення) поняття не має про наш нацїональний одяг, хореографію, пісенну культуру, зате має надїйно втовкмачене поняття про хори верьовок і ансамблї вірських як про славу й гордість України: дурники їм аплодують та радїють, а розумний відвернеться, сплюне, зажуриться... та й по всьому, бо що він зробить.
От що він зробить?
=====
Igor Shayevich · Знає кіт чиє сало з'їв.
Феноменально.
Здавалося б де сучасна Греція,а де сталінський СРСР.
Але в ідейних комуняк навіть через 90 років нагадування про їхні злочини викликає гіперагресивну реакцію.
А як могли би - в ГУЛАГ відправили б.
Лівачня ніколи не змінюється,не каїться і не має жодного співчуття.
Read more... )
don_katalan: (Default)
Сьогодні трохи відкладемо серію про "плани на зиму" й спробуємо розібратися, що відбувається на Курахівському напрямку... бо, на сьогоднішній день, це по суті - епіцентр війни.
1. Спочатку, як завжди, декілька загальних зауважень...
Очевидно, командування військ противника, які оперують на цьому напрямку (нагадаю, до наступу тут залучені сили та засоби зразу 3-х російських угрупувань військ\УВ "Центр", "Юг" та "Восток") намагається все ж-таки реалізувати свій задум, щодо охоплення українських військ в районі Курахове з флангів.
Однак, також очевидно, що у смузі ворожого УВ "Восток", по напрямку на с.Велика Новосілка (або як його ще називають - Времіївський напрямок) також відбуваються події, які особливо приємними для ЗСУ не назвеш.
Й хоча, скажімо так, зусилля противника, щодо охоплення з флангів нашої тактичної групи військ безпосередньо, в районі с.Курахове, судячи зі всього, їдуть, скажімо так, "не зовсім за його сценарієм", то на суміжних ділянках, противник, очевидно, спромігся створити цілий ряд нових загроз...
Тепер, детальніше...
2. Передові підрозділи 90-ї танкової дивізії та 51-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника, зі складу його УВ "Центр", судячі зі всього, завершують витіснення українських військ з північного берегу Курахівського водосховища.Read more... )
don_katalan: (Default)
Alexander Kovalenko
Вчера вышел мой материал, написанный специально для Begin-Sadat Center for Strategic Studies при Университете Бар-Илана, посвящённый вопросам и проблемам предоставления разрешения применения, дальнобойных ракетных средств поражения по территории россии. Поскольку материал вышел на английском, желающие его прочитать мне прошедшие сутки немного загрузили приват. Что же, оригинал статьи вашему вниманию.
В ночь на 19 ноября была нанесён удар по 1046-му центру материально-технического обеспечения ВС РФ в районе города Карачев, Брянской области. Согласно информации, распространённой в СМИ, этот удар был осуществлён Силами обороны Украины (СОУ) посредством применения американских баллистических ракет ATACMS.
На тот момент не было сделано ни одного официального заявления, ни от Вашингтона, ни от Киева, относительно передачи и получения такого разрешения. Тем не менее, сам факт его получения Украиной подтвердился уже 21 ноября.
По командному пункту в районе села Марьино Курской области был нанесён удар британскими дозвуковыми крылатыми ракетами Storm Shadow, в количестве не менее 10 ед.
Накануне в СМИ появлялась информация, что “зелёный свет” на применение дальнобойных ракет от США получила Украина не только в отношении ATACMS, но и Storm Shadow. То есть, можно было утверждать, даже без официальных заявлений о том, что СМИ правы – разрешение получены, и первые удары по России уже были нанесены.Read more... )
don_katalan: (Default)
(Клуб политдискуссий МФТИ -закрытая группа фб)
Я это… Понимаю что про российские ракеты сейчас… которые самые-самые… И про обкакавшийся (по мнению России) От этих ракет Запад.. В общем, это - наше все!!
Я-то сам про ракеты немножко знаю… Имел дело… С баллистическими, межконтинентальными… Сильно имел… И про то, что сейчас происходит в этой ситуации и поступках, решениях и заявлениях - много могу рассказать… Пояснить… усомнить…
Но вот почему-то, видя и слыша происходящее, вспомнилось мне именно одно событие. А было это так.
Советские времена. 80-е годы. Леонид Ильич ведет страну к вершинам счастья. Борется с Западом. В том числе ядерным оружием.
Но. Советско-русский народ - миролюбивый!! И вот на одном из съездов КПСС, говоря про ракетно-ядерную гонку, Леонид Ильич торжественно провозглашает, что СССР никогда не применит первым ядерное оружие. А применит только в ответ на применение по нему врагами!!
Тут надо сказать, что в стратегии и планах боевого применения РВСН были (да и есть) следующие варианты:Read more... )
Ну вот. Захожу в кабинет. Офицер - мой друг - силит за столом, перед ним открытая папка с документами. И он ее естественно тут же захлопывает, и убирает в стол.
Но. Я успеваю увидеть что на этой папке написано.Read more... )
don_katalan: (Default)
Нeщoдaвнo вaтa пздц як paдiлa чepeз тe, шo звoзилa дiтeй в Iндiю. B шкoлy. Aлe є нюaнc)


Read more... )
Упc. Bиявляєтьcя шo дaнa шкoлa тicнo cпiвпpaцює з птy (гpy) pф. Дякyю зa пiдкaзкy, дeгeнepaти йoбaнi)))
Для тиx, xтo нe в кypci: pycкiй дoм, caaтєчєcтвєнiкi тa iншa xyйня - цe фaктичнo фiлiaл cпeцcлyжб pф в бyдь-якiй кpaїнi cвiтy. Bcя ця xyйня щoдo кyльтypи, пшyкiнa, ляpмoнтoвa i т д - тyпo димoвa зaвica i нe бiльшe
Aлe i цe щe нe вce)
Read more... )
Ocь cкpiншoт з caйтy шкoли пpo Кeмбpидж. Cyть в тoмy, шo вищeзгaдaнa шкoлa є oднiєю з нeбaгaтьox y Фapaдaбaдi, якa викopиcтoвyє ocвiтнi cтaндapти Кeмбpиджa, пoчинaючи з нaймoлoдшиx клaciв i дo 12-гo клacy. Уci кoнтpoльнi poбoти тa icпити тaкoж пpoвoдятьcя вiдпoвiднo дo cтaндapтiв Кeмбpиджa.
B звʼязкy з цим в мeнe є зaпитaння:
чи знaє Кeмбpидж пpo тe, шo вищeзгaдaнa шкoлa cпiвпpaцює зi cпeцcлyжбaми pф?
Якщo нe знaє, тoмy чoмy нe cлiдкyє?
Чи знaє, aлe poбить вигляд, щo нe знaє?
Як нa мeнe, тo фaкт cпiвпpaцi шкoли зi cпeцcлyжбaми pф, з викopиcтaнням eмблeми Кeмбpиджy, мiнiмyм виглядaє тyпo i викликaє oбypeння
Чи мoжe пpocтo гpoшi нe пaxнyть - ?
Aлe i цe щe нe вce, нe пepeмикaйтecь
Read more... )
don_katalan: (Default)
Алі Татар-заде
щіро дивуюся, як тепер люблять кпинити Європу, що вона дає замало, не те, невчасно, не тої якості і не з тим виразом на губах.
Воно ніби бурлить десь тут, в блогах, але на ділі формує опінію і висипається потім заявами офіційних осіб, - тим більше що ці особи в нас майже наскрізь усі популісти.
Черчіль чого тільки не наслухався, коли благав допомоги від Штатів - але не згадую, щоби він заохочував серед британців зневагу, невдячність до союзників. Зціпівши щелепи бульдогом, він інтригував щоби в Штатах перемогло пробританське лоббі, для чого годилися і єврейське, тоді ще не дуже впливове, і польське, і навіть профсоюзи, яких у себе в країні він на дух не переносив.
Так, тоді Британія була "брамою Європи", як ми тепер.
З огляду на географію, можна було назвати навіть "останьою барикадою".
Чим же я пояснюю, як британці тисли без істерик на останніх союзників - м'яко, ввічливо але настирно?
Можливо, джентельменством у крові, яке в нас ще виховувати і виховувати. Можливо й тим, що звикли нести на голові невидиму корону.
А може просто повезло з лідерами.
Без сумніву, серед англійців того часу боляча поразка французів викликала споконвічно жевріючу зневагу, презирство до Франції. Read more... )
don_katalan: (Default)
Я плакала, коли ніхто не бачить. Коли ніхто не чує - я кричала. Я світом їздила, щоб трішки все забути - але всюди по світу я шукала брата. Я прокидалась вранці і дивувалась, я що, живу? Порожній і скучний був світ без брата.
Тоді я вирішила шукати його там, де він буде обов'язково.
Звичайно, у минулому. Звичайно...
В минуле полетіти дуже просто. І я прокинулась в минулому.
Мені було років сім, я прокинулась в нашій дитячій. Мамині квіти закривали вузькі вікна, як мама змогла виростити велетенську оранжерею в такій темній квартирі з вікнами на північ, ніколи я не розуміла. Потім, коли я виросла, то захотіла повторити мамину оранжерею, але не вдалось. Всі квіти загинули.
Я встала з ліжка, це було легше, ніж зараз. Нічого не боліло, я навіть пружно стрибнула з того високого ліжка з панцирною сіткою. І обережно визирнула до вітальні.
Вітальня називалась залою і здавалась велетенською. Сім з половиною метрів в довжину і три з половиною в ширину - гордо казали тато з мамою.
Коли я приїхала до нашої порожньої квартири, а вже була війна, я поверталась з фронту, з квартири давно винесли всі речі, стояли просто стіни, висіла просто стеля - я здивувалась. Це була невелика кімната. Чому усе життя в моїй квартирі вона здавалась такою велетенською?
Зараз кімната знов була велетенською.
Скляні двері виходом на балкон були тут єдиним вікном для сонячного світла. Коли я була вже дорослою, татко з мамою розповідали, що коли татку запропонували роботу в нашому селищі, то дали житло на вибір - квартира в дощатих бараках біля великого озера нна місці гранітного кар'єру, або квартира на другому поверсі двопід'їздного гуртожитку.
І татко привіз маму, щоб вона сама обрала.Read more... )

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

May 2025

S M T W T F S
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
25262728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 19th, 2025 07:52 pm
Powered by Dreamwidth Studios
OSZAR »