don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Oleksandr Humirov
Як відомо з офіційної статистики більше 95% всіх протоколів про порушення правил карантину людей закінчуються постановою суду про закриття провадження у зв'язку із відсутністю складу правопорушення, або обмеження усним попередженням замість штрафу.
При цьому, більшість постанов суду застосовують норми Конституції України, як закону прямої дії, і стверджують, що норми підзаконних актів Кабміну про карантинні заборони не можуть бути застосовані внаслідок суперечності із Конституцією України.
Із повагою відношусь к суддям України, які всупереч ковідо-істерії залишились при здоровому глузді і розумі, та зберегли повагу до Конституції і правопорядку. Суддям, які стають на захист прав громадян.
Проте, змушений звернути увагу, що приймаючи такі постанови, судді не в повній мірі виконують свій обов'язок. Мабуть, тому що не хватає все ж таки сміливості йти до кінця.
Річь про частину 4 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства, згідно якої:
Якщо суд доходить висновку, що закон чи інший правовий акт суперечить Конституції України, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії. У такому випадку суд після винесення рішення у справі звертається до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта, що віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України.
Жоден суддя, нажаль, з тих, що відмовили поліції у штрафуванні "за карантин", не звертався до ВС для вирішення питання стосовно внесення до КСУ подання щодо конституційності карантинних постанов КМУ.
А якщо би це зробили, мабуть, маховик ковідо-маразму зупинився би вже чи, можливо, не продовжував би розганятись до примусової вакцинації і сегрегації.
У зв'язку із цим, звертаю увагу громадян, що справа захисту наших із вами прав є нашою із вами справою.
Якщо в вас є постанова суду про накладення штрафу "за карантин" і вона набула чинності, ви маєте можливість самостійно звернутись до Конституційного Суду України з метою визнання неконституційною норми, яка була до вас застосована.
Якщо в вас є постанова суду про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю складу правопорушення, в якій зазначено, що не можливо застосувати до особи норми карантинної постанови, оскільки застосовуються норми Конституції, як закону прямої дії, ви можете звернутись до суду, що розглядав справу, із клопотанням про звернення до ВС для вирішення питання подання до КСУ з метою визнання неконституційною норми карантинної постанови.
Успіху Вам! І, відповідно, нам.
===
Ирина Завадская
Ви звертались і який результат?
---
Ирина Завадская
Олександр Гуміров а хтось звертався? Цікаво просто, слідкую за цією темою ще з початку
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1121431081717486&id=100015518146755
---
Oleksandr Humirov
Ирина Завадская звертався Верховний Суд і Конституційний Суд, де-факто, визнав карантинні заборони такими, що суперечать Конституції, проте не зміг визнати конкретну постанову неконституційною, бо вона вже втратила чинність. Тобто, мы повинні надати КСУ привід "дожати" справу.

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

May 2025

S M T W T F S
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21222324
25262728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 21st, 2025 07:28 am
Powered by Dreamwidth Studios
OSZAR »